• Polski

Karolina Ziaja

Miłośniczka psów, dobrej kawy i literatury. Studentka biologii na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się połączeniem technologii i designu z troską o środowisko.


Nie choruj na jesień! Poznaj naturalne sposoby zapobiegania przeziębieniom

Niskie temperatury oraz deszczowe i mgliste dni to nieodłączne atrybuty jesieni. Niestety, oznaczają one także mokre buty, przemoczone ubrania, a także włosy potargane zimnym wiatrem. W tym czasie nie trudno przeziębić się lub zachorować na grypę. Poznaj naturalne sposoby, aby zapobiec chorobie: jedz pożywne i smaczne posiłki, wysypiaj się dobrze, bądź aktywny i ciesz się najbardziej kolorową porą roku!

Odpręż się i weź magnez - pierwiastek niezbędny dla twojego zdrowia

Łatwo się irytujesz i często czujesz zmęczenie? A może cierpisz na bóle stóp, drętwienie nóg, a także masz problemy z przełykaniem oraz zasypaniem? Wszystkie te objawy wskazują na niedobór magnezu. Jeśli cię dotyczą, nie martw się - dostarczenie organizmowi właściwej ilości magnezu nie jest trudne, wystarczy odpowiednia dieta oraz suplementy. Możesz wspomóc swoje zdrowie, jedząc smaczne posiłki i będąc zrelaksowanym. Oto garść informacji o tym istotnym makroelemencie, która pozwoli ocenić, czy cierpisz na jego niedobór.

Earthship – ekologiczny dom z odzysku

Mieszkanie w ekologicznym, samowystarczalnym domu to marzenie każdej osoby kochającej przyrodę. Jego spełnieniem jest earthship – dom, do którego budowy wykorzystuje się opony, butelki, ziemię i... inwencję twórczą przyszłych mieszkańców. Amerykański architekt Michael Reynolds stworzył nietypowy projekt budynków przyjaznych dla przyrody i człowieka.