• Polski

Joanna Merta-Krawczyk

Z wykształcenia biolog środowiskowy i sądowy. Z zainteresowań - bushcraftowiec z zajawką survivalową. Prywatnie i zawodowo – szczęśliwa żona i zoolog z pasją. Od czasu do czasu niezdarna, zapominalska gapa, ale generalnie pozytywnie nastawiona do życia osoba, która każdą wolną chwilę spędza w lesie lub czytając książki. Wieczorami i nocami słucha ciężkiej muzyki popijając przy tym mocne alkohole i zagryzając kaloryczne jedzenie.


Zwróćmy zwierzakom wolność

Są wakacje, czas beztroski i odpoczynku. Niestety często w tym okresie właściciele pupili, którymi opiekowali się przez cały rok, stwierdzają, że ów zwierzak mniej lub bardziej przeszkadza w urlopowych planach. Na samą myśl o uśpieniu rzeczonego zwierza wzdrygają się z odrazą, więc wpadają na lepszy pomysł - zwrócimy im wolność!

Z lornetką wśród zwierząt

Gdy nastają ciepłe dni, człowiekowi często śpieszno do natury. Do lasu. Nad morze. Nad jezioro. Byle gdzieś daleko od miasta, duchoty i skwaru. Niestety czasem takie wycieczki kończą się w towarzystwie osób, których zachowanie doprowadza człowieka do szewskiej pasji i zamiast odprężać, powodują wielką frustrację i zniesmaczeni jesteśmy zmuszeni wracać do domu.